zapraszamy na wczasy do miejscowoscie mielno uniesciePanorama z dźwigu w centrum Mielna

Gmina Mielno zajmuje obszar 63 km kwadratowych. Nazwa Mielno wywodzi się od pojęć - miela, płytkość, co ma związek z płytką, zachodnią zatoką jeziora Jamno. Ma 5.112 stałych mieszkańców. Mielno głównie utrzymuje się z turystyki. w Gminie Mielno ok. 10% powierzchni zajmują lasy. Mielno wolne jest od obciążającego środowisko przemysłu, leży w centrum najczystszej części Wybrzeża Bałtyckiego.

  

Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim Wybrzeżu pod względem turystycznym i środowiska przyrodniczego. M położone jest bezpośrednio w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno. Posiada dobre połączenia komunikacyjne z resztą kraju, duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat. Mielno to doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Mierzeja, na której leży Mielno i Unieście ma ponad 10 km długości i średnio 480 metrów szerokości.

  

Serce Gminy Mielno stanowi miejscowość Mielno-Unieście, administracyjne i rozrywkowe centrum regionu. Mielno noclegi, kurort o tradycjach turystycznych sięgających końca XIX wieku, położone jest na mierzei oddzielającej jezioro Jamno od Morza Bałtyckiego.Mielno kwatery leży 12 km od Koszalina, z którym ma dogodne połączenie autobusem (linia nr 1) i mikrobusem, kursującym średnio co około 15 minut.